۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
شهردار لاهيجان در نشست دوستانه با نمايندگان اصناف : پيشنهاد ايجاد بازارچه براي ساماندهي دستفروشان

شهردار لاهيجان در نشست دوستانه با نمايندگان اصناف : پيشنهاد ايجاد بازارچه براي ساماندهي دستفروشان

 

به گزارش روابط عمومي شهرداري لاهيجان، مسعود كاظمي، شهردار لاهيجان، در نشست دوستانه با رييس و نمايندگان اصناف اين شهر گفت: نگاه ما به پروژه ها نگاه اقتصادي است. تلاش ما اين است پروژه هاي شهرداري  در كنار پيوست تاريخي، پيوست اقتصادي داشته باشند.

وي افزود: هر پروژه اي كه با مشاركت مردم و رضايت حداكثري نباشد محكوم به شكست خواهد بود.

شهردار لاهيجان گفت: براي ساماندهي دستفروشان ايجاد يك بازارچه را پيشنهاد مي كنم كه بهداشت و زباله آن محل تحت كنترل شهرداري باشد.

وي در خصوص ايجاد پياده راه و تأمين امنيت فروشگاهها افزود: با ايجاد پياده راه سعي داريم مغازه ها ، بيش از پيش، فروش اينترنتي داشته باشند و فروش مجازي براي اولين بار به اين شكل در ايران پايه گذاري شود كه شهروندان و گردشگران از گردش در شب اين شهر زيبا هم بهره مند شوند.

مسعود كاظمي گفت: در اجراي طرح مميزي براي شهرداري لاهيجان، مقرر است GISرا با ارتباطاتي كه در مجموعه استان داريم، بصورت رايگان براي شهر لاهيجان انجام دهيم و چند نرم افزار را براي اين شهر تعريف كنيم كه لاهيجان در سطح استان گيلان براي اولين بار، پايتخت اين كار خواهد شد.

 طيران، نائب رييس شوراي اسلامي شهر لاهيجان در اين نشست گفت: تعامل بين شهرداري و اصناف و صنعت، معدن و تجارت در گذشته خيلي كم بوده و ما مي توانيم نسبت به هم مفيدتر عمل كنيم و اميدواريم اين تعامل دوطرفه و ادامه دار باشد.

 همچنين نماينده مردم لاهيجان و سياهكل در مجلس شوراي اسلامي گفت: در طراحي پروژه ها و تعاملات بين شهرداري و اصناف مشاركت مردم در نظر گرفته شود. طوري نباشد كه گروهي فكر كنند در تصميم گيري كنار گذاشته شده اند.

نيكفر افزود: در بحث هاي كشاورزي، صنعت و توليد اگر با هم حركت كنيم، در كوتاه مدت آثار اين رفتار را خواهيم ديد و رضايت شهروندان را در پي خواهد داشت.

رييس اتاق اصناف لاهيجان در اين نشست گفت: تعامل اصناف با شهرداري بايد وجود داشته باشد تا شاهد رونق اقتصادي در شهر باشيم. هرچه شهر رونق بيشتري داشته باشد و گردشگر بيشتري وارد شهر شود، رونق اقتصادي شهروندان بيشتر خواهدبود.

 

اكبرپور افزود: مشكلات بازار زياد است. نمي توان يك واحد صنفي در وسط شهر را با منطقه ديگر مقايسه كرد. بايد بصورت درجه بندي صنوف مشخص شوند و در خصوص اين مسأله تجديد نظر صورت گيرد.

 
 
 
 
 
 
40 :تعداد بازدید
1396/09/09 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 43
تعداد بازدید دیروز 133
تعداد کل بازدید 274819
کاربران بر خط 2
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal