۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
شهردار لاهيجان از حسين محجوبي نقاش و معمار برجسته لاهيجي تجليل كرد

 شهردار لاهيجان از حسين محجوبي نقاش و معمار برجسته لاهيجي تجليل كرد

 

شهردار لاهيجان از سال ها افتخار آفريني استاد حسين محجوبي نقاش و معمار لاهيجي برجسته كشور تجليل كرد.

همزمان با مراسم تكريم و الگوسازي از استاد حسين محجوبي، نقاش صاحب‌سبك و نام‌آور كشور كه به همت بنياد نخبگان استان گيلان، دانشكده معماري و هنر و پژوهشكده گيلان شناسي دانشگاه گيلان در رشت برگزار شد، مسعود كاظمي، شهردار لاهيجان با حضور در اين مراسم باشكوه از اين استاد برجسته اهل لاهيجان قدرداني كرد.

مسعود كاظمي با بيان اينكه تجليل از مفاخر شهر لاهيجان يكي از برنامه هاي فرهنگي شهرداري لاهيجان خواهد بود، افزود: استاد حسين محجوبي يكي از بزرگان هنري و معماري كشورمان است كه آوازه اين استاد در ايران و جهان هميشه زبانزد بوده است.

وي گفت: حسين محجوبي در دوره اي كه جهان به سوي صنعتي شدن و زندگي ماشيني حركت مي كند با خلق آثاري فاخر كه طبيعت در آن حرف نخست را مي زند باعث آشتي دوباره انسان ها با زيبايي هاي خدادادي مي شود و نگاه ها را به سوي خود جلب مي كند.

شهردار لاهيجان اضافه كرد: استاد محجوبي از لاهيجان برخاست و در مكتب دبيرستان معروف البرز تهران پرورش يافت و ادامه تحصيل داد ولي هيچ گاه اصالت گيلاني بودن و لاهيجاني بودن خود را فراموش نكرد و در همه سال هاي فعاليت خود با افتخار از لاهيجان شهر زادگاه خود سخن گفت و الهام هاي خود در آثار هنري گرانبهايش را برگرفته از طبيعت زيبا و بكر لاهيجان دانست.

كاظمي گفت: در رويكرد جديد مديريت شهري لاهيجان بر خود مي باليم كه از وجود اين نخبه بزرگ كشورمان براي زيبا آفريني در لاهيجان استفاده كنيم.

وي اضافه كرد: نگاه ما در مديريت شهري تنها اجراي پروژه هاي عمراني و خدماتي نيست و با نگاهي ويژه براي اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري و اجتماعي براي شهر لاهيجان در تدارك تدوين سالنامه فرهنگي اجتماعي شهرداري لاهيجان هستيم.

وي افزود: هم اكنون برنامه ريزي تشكيل كارگروه هاي مختلف فرهنگي و هنري به منظور شناسايي هنرمندان، تشكيل بانك اطلاعات هنرمندان و فرهيختگان، تجليل از بزرگان فرهنگي و هنري و ورزشي، اجراي برنامه هاي مختلف در فصول سال، آموزش فرهنگ شهرنشيني و مشاركت شهروندان در اداره شهر و برنامه هاي ديگر در حال تدوين مي باشد.

كاظمي افزود: شهرداري لاهيجان به نمايندگي از مردم قدرشناس و با فرهنگ اين شهر به خود مي بالد كه استاد حسين محجوبي اهل لاهيجان بوده و با هنر هاي بي شمار خود باعث مطرح شدن نام لاهيجان در سراسر جهان شده است.

وي اضافه كرد: لاهيجان داراي مفاخر بسيار زيادي در طول تاريخ بوده است كه استاد محجوبي يكي از اين بزرگان نام آور مي باشد.

در اين مراسم شهردار لاهيجان با اهداي تابلو فرشي از منظره باغ چاي و منزل مسكوني قديمي كه بيانگر ويژگي هاي لاهيجان به عنوان پايتخت چاي ايران مي باشد از سالها تلاش استاد حسين محجوبي در عرصه هنر و معماري قدرداني كرد.

لازم بذكر است كه شهرداري لاهيجان با همكاري دانشگاه آزاد در سال 1394 در مراسمي باشكوه از استاد حسين محجوبي به صورت ويژه تجليل كردند.

 
 
 
 
 
 
28 :تعداد بازدید
1396/09/28 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 7
تعداد بازدید دیروز 127
تعداد کل بازدید 271578
کاربران بر خط 0
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal