۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
شهردار لاهيجان: افزايش آگاهي در مقابله با مخاطرات طبيعي، اولويت آموزش شهروندي شهرداري لاهيجان است
شهردار لاهيجان: افزايش آگاهي در مقابله با مخاطرات طبيعي، اولويت آموزش شهروندي شهرداري لاهيجان است
به گزارش روابط عمومي شهرداري لاهيجان، مسعود كاظمي، شهردار لاهيجان، در روز ملي ايمني در برابر زلزله و كاهش اثرات بلاياي طبيعي گفت: روز ملي ايمني در برابر زلزله و كاهش اثرات بلاياي طبيعي، فرصتي است تا با مروري بر ظرفيت‌هاي موجود و چالش‌هاي پيش رو در اين عرصه، دانش و آگاهي هاي عمومي را ارتقا بخشيده و با تدوين اصول و قوانين ارتقاءدهنده پايداري اجتماعي و الگوهاي توسعه، و نظارت دقيق بر اجراي اين اصول و قوانين، زمينه هاي كاهش آسيب پذيري و بهبود و ارتقاي ايمني در بافت‌هاي شهري را فراهم آوريم.
كاظمي افزود: ويژگي‌هاي خاص جغرافيايي، اقليمي و زيست محيطي كشورمان ايران، موجب شده كه اين كشور، يكي از ۱۰ كشور سانحه خيز جهان محسوب شود و در  اين ميان، سيل و زلزله بيشترين سهم را به خود اختصاص داده‌اند و سبب بروز آسيب‌ها و خسارات‌ مالي و جاني بسياري در بافت‌هاي شهري كشور شده اند. 
وي گفت: مشكلات و نارسايي هاي موجود در بافت‌هاي قديمي شهري، به جهت نابساماني در عواملي چون نوع كاربري هاي شهري، الگوهاي همجواري، دسترسي ها، تراكم هاي ساختماني و جمعيتي، استحكام و مقاومت اندك بناها و عدم وجود فضاهاي باز تجهيز شده مناسب در شرايط وقوع بحران، توجه به اين مناطق را در اولويت قرار مي‌دهد.
شهردار لاهيجان اضافه كرد: توسعه ظرفيت‌هاي محلي مديريت شهري، بهره گيري از روش‌هاي مشاركتي به منظور تقويت بافت اجتماعي و آموزش شهروندي در راستاي افزايش آگاهي در مقابله با مخاطرات طبيعي، به موازات به‌كارگيري شيوه ها و الگوهاي تاب‌آور توسعه، ارتقاي ايمني و تاب آوري شهرها در برابر بلاياي طبيعي را در پي خواهد داشت. 
وي گفت: تمامي مسئولان و بالاخص مديريت شهري، در راستاي رسالت خود در تعهد به اخلاق حرفه اي مي بايد تمامي توان و اهتمام خود را در زمينه برنامه ريزي و عمل براي مديريت بحران و راهكارهاي پيشگيرانه به كار گيرند. چرا كه با توجه به موقعيت سانحه خيز كشور، كم كاري و بي توجهي در اين خصوص، عواقب دلخراش و نابخشودني را به همراه خواهد داشت.
18 :تعداد بازدید
1396/10/05 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 7
تعداد بازدید دیروز 127
تعداد کل بازدید 271578
کاربران بر خط 0
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal