۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
مداد سبز کاشتنی توسط شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان به دانش آموزان سما اهدا شد

مداد سبز کاشتنی توسط شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان به دانش آموزان سما اهدا شد

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و رییس دانشگاه آزاد لاهیجان به عنوان حامی محیط زیست، اقدام به اهدای مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان دبستان سبز سما لاهیجان کردند.

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، در مراسمی با حضور مسعود کاظمی شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان، رییس مدارس و دانشگاه سما لاهیجان، مدیر و معلمان دبستان سبز سما و اعضای سازمان های مردم نهاد مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان اهدا شد.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این مراسم گفت: مداد سبز کاشتنی یک مداد حامی محیط زیست است که در انتهای آن بذر قرار داده شده و دانش آموزان پس از مصرف مداد به جای دور ریختن مداد‌های کوتاه شده، آنها را می توانند در گلدان کوچک بکارند و پس از چند هفته این بذر سبز خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف شهرداری ترویج فرهنگ حفظ محیط ‌زیست و جلوگیری از قطع درختان در کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: این مداد از نوع مداد روزنامه‌ای است و ما فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی را به دانش آموزان آموزش می دهیم.

کاظمی گفت: این برنامه با مشارکت دانشگاه آزاد و مدرسه سما باعث ایجاد یک الگو برای همکاری همه دستگاهها برای حفاظت از محیط زیست است.

شهردار لاهیجان اضافه کرد: در روز درخت کاری با هماهنگی شهرداری، شورای اسلامی شهر، آموزش و پرورش و مدرسه سما گلدان های نهال سبز شده در فضایی در سطح شهر با حضور دانش آموزان کاشت خواهد شد.

سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان هم در این مراسم گفت: مدرسه سبز سما لاهیجان به عنوان یکی از مدارس برتر در کشور مورد تجلیل قرار گرفته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد برای فرهنگ سازی و اقدام مشترک برای حفظ محیط زیست آماده همکاری با همه دستگاهها می باشد.

جواد نجار تمیزکار سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان در مراسم اهدای مداد سبز کاشتنی گفت: مدرسه سبز سما به عنوان یکی از الگوهای موفق در زمینه حفظ محیط زیست بوده و دانش آموزان با فرهنگ حفاظت از محیط زیست شهری آشنا می شوند.

وی افزود: اهدای مداد سبز کاشتنی یک اقدام موفق برای آشنایی دانش آموزان در زمینه کاشت درخت و استفاده از مواد بازیافتی بوده که برای نخستین بار در لاهیجان اجرا می شود.

وی اضافه کرد: دانش آموزان با کمک اولیای خود و دستور العمل آموزشی می توانند از مداد استفاده کرده و انتهای مداد را در گلدان کاشته و به مراقبت از آن پرداخته تا رشد کند و در روز درختکاری نهال ها در سطح شهر بکارند.

در این مراسم به همه دانش آموزان مدرسه سبز سما یک عدد مداد سبز کاشتنی، یک گلدان و خاک مورد نیاز که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر تهیه شده بود، اهدا شد.

اجرای گروه موزیک شهرداری و اجرای گروه سرود دبستان سما از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
65 :تعداد بازدید
1397/10/19 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 48
تعداد بازدید دیروز 66
تعداد کل بازدید 297262
کاربران بر خط 4
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal