۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
مهندس کاظمی شهردار لاهیجان : شهرداری برای احیای بافتهای تاریخی لاهیجان برنامه دارد

مهندس کاظمی شهردار لاهیجان :

شهرداری برای احیای بافتهای تاریخی لاهیجان برنامه دارد

مهندس کاظمی شهردار لاهیجان در نشست مشترک با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان ،اظهار داشت : موقعیت کم نظیر طبیعی ،جغرافیایی و جاذبه‌های گردشگری ، پیشینه تاریخی، غنای علمی و فرهنگی لاهیجان باعث شده تا لاهیجان منحصر به فرد باشد و لازم است مورد عنایت ویژه مسئولین قرار گیرد .

وی گفت : تلاش کردیم در این دوره شورای شهر با توجه به حسن نیت اعضای شورا ی دور پنجم ، در بحث گردشگری و فرهنگی حرفی برای گفتن داشته باشیم و تا حدودی رضایت گردشگران و شهروندان را فراهم نماییم .

وی گفت : عمده مشکلات بافتهای سنتی ، تاریخی و قدیمی این است که خیلی از بافتها فرسوده است و تمیز دادن فرسوده و تاریخی بودن اهمیت دارد .

وی به پروژه بازآفرینی شهری لاهیجان و احداث المانهای مختص هر منطقه اشاره نمود و افزود : پروژه سنگ فرش خیابان کاشف شرقی حدفاصل میدان وحدت تا میدان انقلاب ، تحت قالب طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری و با حمایت شورای شهر در حال انجام است و شهرداری برای احیای بافتهای تاریخی لاهیجان برنامه دارد .

مهندس کاظمی با اشاره به کارخانه ابریشم بافی در لاهیجان برآمادگی شهرداری لاهیجان برای همکاری و تبدیل آن به موزه مردم شناسی و ابریشم شناسی تأکید نمود.

وی با بیان اینکه لاهیجان یکی از شهرهای نمونه گردشگری با جاذبه های طبیعی بسیار و بناهای تاریخی گوناگون است ، بر لزوم حفظ بناهای تاریخی لاهیجان تأکید نمود و افزود : انتظار داریم اداره کل میراث فرهنگی یاریگر شهرداری لاهیجان در زمینه های مختلف باشد وامیدواریم این همکاری و تعامل منجر به توسعه و آبادانی لاهیجان شود.

49 :تعداد بازدید
1397/12/05 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 43
تعداد بازدید دیروز 66
تعداد کل بازدید 297257
کاربران بر خط 1
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal