۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
نخستین جشنواره کوتکوتو در لاهیجان برگزار می شود
نخستین جشنواره کوتکوتو در لاهیجان برگزار می شود
شهردار لاهیجان از برگزاری نخستین جشنواره کوتکوتو در این شهر خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان،مسعود کاظمی در گفت و گویی افزود: همزمان با موقع برداشت گیاه بومی کوتکوتو برای اولین بار جشنواره کوتکوتو و مراحل عرق گیری و تهیه محصولات مرتبط با این گیاه بومی توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر با همکاری و مشارکت عطاری مقدس خو و شرکت پیام آوران سلامت به مدت دو روز در عصر روزهای پنج شنبه و جمعه ششم و هفتم تیر ماه در حاشیه شمالی استخر لاهیجان در محل نمایشگاه شب های روشن برگزار می شود.
وی اضافه کرد: گیاه کوتکوتو دارای خواص متعددی بوده و معرفی خواص این گیاه از نظر طبی و عرق گیری در مقابل مردم با دیگ ها مسی به روش سنتی، سخنرانی محققان طب سنتی در مورد مزاج شناسی و گیاهان بومی گیلان و معرفی غذاها و خوراکی هایی که گیاه کوتکوتو در آن استفاده می شود، از جمله برنامه ها و اهداف برگزاری نخستین جشنواره کوتکوتو در لاهیجان می باشد.
کاظمی گفت: شهرداری لاهیجان با هدف ایجاد شور و نشاط و شادابی در بین شهروندان و تبدیل لاهیجان به شهر جشنواره ها برنامه های مختلفی را برای اجرا در طول سال تدوین کرده است.
وی افزود: با توجه به معرفی لاهیجان به عنوان شهر شب های روشن در طول سه ماه گذشته با برگزاری جشنواره های نوروزی، ضیافت خوبان در ماه مبارک رمضان و جشنواره شب های روشن برنامه های فرهنگی،هنری و آموزشی متنوعی برای شهروندان و مسافران برگزار شده که مورد توجه قرار گرفته است.


38 :تعداد بازدید
1398/04/06 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 10
تعداد بازدید دیروز 78
تعداد کل بازدید 305833
کاربران بر خط 0
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal