۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
طرح سلامت حیوانات توسط شهرداری لاهیجان اجرا می شود

طرح سلامت حیوانات توسط شهرداری لاهیجان اجرا می شود

معاون خدمات شهری شهرداری لاهیجان از اجرای طرح سلامت حیوانات توسط
شهرداری لاهیجان خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان،امین رشیدی نژاد در گفت و گویی افزود: در فاز نخست این طرح سگ های بدون صاحب به منظور ساماندهی جمع آوری شده و با همکاری اداره دامپزشکی پس از واکسیناسیون، انگل زدایی و عقیم سازی  و اطمینان از سلامت بهداشتی،  پلاک کوبی          می شوند.
وی اضافه کرد: در مرحله آخر، سگ های پلاک کوب شده در سطح طبیعت رها خواهند شد و این گونه سگ ها بدلیل اطمینان از بهداشت آنان دیگری خطری برای شهروندان نخواهند داشت.
معاون خدمات شهری شهرداری لاهیجان افزود: هم اکنون تعداد 10 قلاده از این گونه سگ ها با پلاک مخصوص رها سازی شده اند.
رشیدی نژاد اضافه کرد: تمام هزینه های نگهداری سگ های ولگرد اعم از تامین تغذیه، درمان، دارو، واکسن، عقیم سازی و انگل زدایی در  پناهگاه اختصاصی توسط شهرداری لاهیجان پرداخت می شود.
وی عقیم‌سازی را یک راهکار مناسب و مؤثر در کنترل تعداد این حیوانات عنوان کرد و افزود: سگ‌های عقیم شده دارای پلاک بر روی گوش بوده و از این طریق قابل شناسایی هستند و با اقدامات انجام گرفته،شهروندان دیگر نگران بیماری این سگ ها نباشند.
وی با بیان اینکه در این روش حیوانات آزار نمی‌بینند، یکی از خطرات ناشی از افزایش سگ‌های ولگرد را بیماری‌زایی آنان عنوان کرد و افزود: بیماری هاری از جمله بیماری های مشترک بین انسان و سگ است که با کنترل سگ‌های ولگرد می‌توان از سرایت آن جلوگیری کرد.
معاون خدمات شهری شهرداری لاهیجان افزود: شهرداری لاهیجان از سال گذشته پس از تماس های شهروندان با تلفن 137 در مورد افزایش سگ های بدون صاحب در سطح شهر، با تدابیر اندیشیده شده مکانی در بلوار حکیم زاده لاهیجان را برای نگهداری این گونه سگ ها تدارک دید.
وی اضافه کرد: در این مکان پس از زنده گیری سگ ها، اقدامات لازم برای حمایت و اقدامات بهداشتی در حال انجام می باشد.
 
 
124 :تعداد بازدید
1399/07/22 :تاریخ به روز رسانی
آب و هوا
اوقات شرعی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
City
Temp
بیشینه
HightTemp
کمینه
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 32
تعداد بازدید دیروز 52
تعداد کل بازدید 350503
کاربران بر خط 5
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal