۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
پروژه های عمرانی شهرداری لاهیجان در دهه مبارک فجر افتتاح شد
پروژه های عمرانی شهرداری لاهیجان در دهه مبارک فجر افتتاح شد


همزمان با دومین روز دهه مبارک فجر، پروژه های عمرانی شهرداری لاهیجان افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، در مراسمی با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرماندار، مسئولان شهرستان، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان با رعایت پروتکل های بهداشتی پروژه های مدیریت شهری لاهیجان افتتاح شد.
یوسف قیامتیون شهردار لاهیجان در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: پروژه های عمرانی شهرداری لاهیجان در دهه فجر سال 1399 با اعتباری بالغ بر 91 میلیارد و 422 میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری لاهیجان و اعتبارات ملی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این پروژه ها شامل ساماندهی بسترو حریم رودخانه لاهیجان( محدوده کوی فرهنگیان) با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد و 422 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و درآمدهای عمومی شهرداری که از این مبلغ 50 میلیارد ریال از سفر ریاست محترم جمهوری بوده و بازگشایی و تعریض خیابان پرستار به طول 200 متر و عرض عقب نشینی 5 متر با اعتباری بالغ  بر 10  میلیارد ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری می باشد.
شهردار لاهیجان اضافه کرد: پروژه ساماندهی بستر و حریم رودخانه لاهیجان( محدوده کوی فرهنگیان) شامل دیوار بتنی مسلح برای جلوگیری از واژگونی خانه ها به طول 140 متر و ارتفاع 5/3 متر ، دیوار سنگ و ملات برای تثبیت دیواره به طول 50 متر و ارتفاع 5/3 متر، ایجاد شیب پلکانی و کاشت درخت برای زیبا سازی منظر به طول 170 متر و ارتفاع 5/3 ، اجرای دیواره گابیونی به طول 160 متر و ارتفاع 6 متر، اجرای دیواره بتنی به طول 20 متر و ارتفاع 4 متر ، لایروبی به طول 550 مر و عمق 2 متر برای اصلاح مسیر مذکور، حفاظت خشکه چینی برای تثبیت بستر به طول 15 متر و پروژه تعریض خیابان پرستار شامل شامل تخریب دیوار قدیمی، احداث دیوار جدید، جابجایی تأسیسات بیمارستان 22 آبان و اورژانس، تخریب پارکینگ اورژانس و احداث پارکینگ جدید، آسفالت به مساحت 800 متر مربع، فرش بتن به مساحت 500 متر مربع و جابجایی 7 عدد تیر برق می باشد.

قیامتیون گفت: هدف شورای اسلامی شهر و شهرداری لاهیجان، توسعه همه نقاط سطح شهر برای جلب رضایت شهروندان می باشد و جای دارد از حمایت فرماندار، امام جمعه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی،اعضای شورای تأمین، معاونان فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و تلاش کارکنان شهرداری قدردانی نمایم.
وی در پایان از زحمات خبرنگاران و رسانه های گروهی برای انعکاس مثبت عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر قدردانی کرد.
جوادنجارتمیزکار رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان هم در این مراسم با قدردانی از حضور مسئولان و شهروندانی که با رعایت پروتکل های بهداشتی در این آیین شرکت کردند، ضمن قدردانی از شهردار و مجموعه شهرداری که پیگیر این پروژه بودند، گفت: رمز موفقیت پیشرفت پروژه های شهری لاهیجان مدیون اتحاد و همدلی بین مسئولین بزرگوار شهر لاهیجان است که ما به جای دامن زدن به  اختلافات به خدمت به مردم می پردازیم.
وی گفت: بحث سلامت و حفاظت از جان مردم این منطقه یکی از دغدغه های مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر در این چند سال اخیر بود.
وی با بیان اینکه مردم این منطقه به دلیل رانش رودخانه همواره نگران حفظ سلامت و جان خود بودند، افزود: با پیگیری های صورت گرفته این پروژه به موقع در حال انجام بوده و با ایجاد فضای سبز مناسب نیز بر جاذبه های این مسیر افزوده خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان در این مراسم از فرماندار و مسئولان شهرستان خواستار جلوگیری از ورود فاضلاب های خانگی به این رودخانه شد و اضافه کرد: اگر این پروژه انجام شود و جلوی ورود فاضلاب گرفته نشود و ساماندهی از سوی آب و فاضلاب انجام نشود، ما نمی توانیم به موفقیت صد در صدی این پروژه امیدوار باشیم.
یونس محمودی فرماندار شهرستان لاهیجان هم در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر گفت: از اقدامات رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان برای پروژه های عمرانی شهری قدردانی می نمایم.
وی افزود: در دهه مبارک فجر امسال 80 پروژه با اعتباری بالغ بر 96 میلیارد تومان در شهرستان لاهیجان افتتاح می شود.
1038 :تعداد بازدید
1399/11/13 :تاریخ به روز رسانی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 75
تعداد بازدید دیروز 294
تعداد کل بازدید 454483
کاربران بر خط 13
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal