۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد
شهرداری لاهیجانصفحه اصلی
 
اخبار
ساختمان فلاطوری لاهیجان توسط شهرداری احیا و به عنوان موزه ابریشم راه اندازی می شود
ساختمان فلاطوری لاهیجان توسط شهرداری احیا و به عنوان موزه ابریشم راه اندازی می شود

شهردار لاهیجان گفت: ساختمان فلاطوری لاهیجان توسط شهرداری احیا و به عنوان موزه ابریشم راه اندازی می شود.
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، ساختمان فلاطوری با حضور دکتر محمدحسن طالبیان معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رسول فرخی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل میراث فرهنگی گیلان، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، اعضای انجمن میراث استان و جمعی از مسئولان و فعالان میراث فرهنگی مورد بازدید قرار گرفت تا موزه ابریشم دراین ساختمان راه اندازی شود.
وی گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد با مسئولان اداره کل میراث و انجمن میراث  استان و حمایت های فرمانداری و اعضای شورای اسلامی شهر این ساختمان توسط شهرداری احیا شد تا به عنوان موزه مورد استفاده قرار گیرد.
مسعود حلاج‌پور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان هم در حاشیه بازید  از ساختمان تاریخی فلاطوری با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به قدمت صنعت ابریشم در شهرستان لاهیجان و لزوم معرفی پتانسیل‌های موجود استان در سطح کشوری و جهانی و در راستای برندسازی گیلان، مقرر شد تا ساختمان تاریخی فلاطوری لاهیجان که به تازگی و با استفاده از ظرفیت ماده 98 قانون برنامه ششم توسعه و نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان مرمت شده است، به عنوان موزه فناوری ابریشم به بهره برداری برسد که این اقدام، گامی مهم در راستای ثبت جهانی صنعت غنی ابریشم لاهیجان خواهد بود.
او با اشاره به سیاست‌گذاری این اداره‌کل در معرفی داشته‌های غنی فرهنگی استان گیلان اضافه کرد: «در این راستا این ساختمان تاریخی با رونمایی از پروانه رسمی موزه ملی ابریشم، در اسرع وقت و به شکل علمی تجهیز شده و با کمک و همکاری دستگاه‌های اجرایی نظیر فرمانداری شهرستان لاهیجان، شهرداری لاهیجان و مرکز نوغانداری کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
 
 
859 :تعداد بازدید
1400/03/01 :تاریخ به روز رسانی
ما به شما نزدیکیم!
امکان ارتباط از طریق این سایت امکان پذیر است. خواهشمند است نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات و رفع مشکلات شهر ، از طریق لینک زیر به این شهرداری ارسال فرمایید
کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری لاهیجان می باشد.
تعداد بازدید امروز 58
تعداد بازدید دیروز 76
تعداد کل بازدید 558243
کاربران بر خط 1
0
شهرداری لاهیجان
Powered by DorsaPortal